Opravdu?

13. června 2015 v 10:29 | Nostië Maethil |  Zamyšlení
Když jsme malí, dospělí nám říkají, že můžeme být, čím chceme. Trochu povyrosteme a jejich poučovací věty už se změní v něco jiné: "Nejsi jediná na tomhle světě! Nemůžeš si dělat co chceš! Ještě jsi nic nedokázala!"
Ale to vůbec není pravda. Každý tvor na této planetě má - ačkoliv podle dění ve světě se to tak nemusí zdát - stejná práva, stejný majetek, vším jsme si rovni. Jediné co máme každý jiný, je náš životní úkol, poslání, důvod proč jsme se narodili zrovna na tuto planetu a zrovna v tuto dobu - věřte či ne, nic v našich životech není úplnou náhodou, všechno mělo nějaký důvod, ať už ho známe či ne. Všichni jsme stejně důležití. Vynechme teď otázku barvy pleti a vzhledu obecně. Soustřeďme se na nás. Na nás samotné. Bez majetku, peněz. Všichni jsme stejní - ačkoliv se lišíme znalostmi, povahami, názory. Všichni jsme lidé. A naším úkolem je změnit tento svět. K lepšímu. Ovšem definice slova lepší je na subjektivním názoru a jak se dohodnout s ostatními? Co když ostatní chtějí jiný "lepší" svět? A co je to vůbec to lepší?


Žijeme v systému, který očividně nefunguje. Lidé se neustále hádají, ať už doma, ve škole, na ulici, v práci. Hádáme se kvůli penězům, majetku, životům a dokonce i kvůli naprostým maličkostem. Ale takhle to v tomto oceánu jménem lidstvo nemůže nikdy fungovat. Lidé se hádají, válčí... A pak nastává v oceánu nerovnováha. Bouřka, výkyvy teplot... Ale to není správné. Lidstvo by se mělo spojit. Jako molekuly. Uvědomit si svou důležitost pro tento svět. Každá část lidstva, stejně jako každá část oceánu je velmi důležitá. Bez nikoho z nás by tento vesmír nemohl existovat. Všichni máme svou cestu danou, ale můžeme jí změnit, ať už lehce nebo úplně. Tu sílu máme v nás. A stejně tak, jako můžeme změnit svůj osud, můžeme změnit i celý tento svět. Směr proudu části, nebo i celého oceánu. A má to cenu, i když si spousta lidí myslí, že ne. I jedna malá kapka v obrovském oceánu může změnit jeho barvu.

"Změnit svět znamená změnit sebe, můžeš ho změnit hned nebo svět změní tebe."

Maethil
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 alphalife alphalife | E-mail | Web | 13. června 2015 v 11:03 | Reagovat

V některých věcech nesouhlasím viz. můj blog, ale jinak pěkně myšleno. :)

2 Calwen Calwen | Web | 14. června 2015 v 7:30 | Reagovat

Ve své podstatě je úkol všech lidí na zemi dostat se dál. Dál ve smyslu vyvíjet se k lepšímu. Bohužel správná cesta bývá vždy ta těžší, a proto si lidé dnes volí tu špatnou. Hodně jde o to rozeznat dobro od zla, což je dnes velmi těžké.
Lidé se hádají a jsou k sobě zlý, protože se všichni cítí uraženě. Uraženě na tento svět, protože to co do vesmíru vysíláme, se nám mnoho násobně vrací.
Měla jsem rozepsaný velmi podobný článek, ale myslím, že už ho teď není potřeba :).

3 Alfa Alfa | E-mail | Web | 14. června 2015 v 9:57 | Reagovat

[2]: Nemyslím si, že správná cesta bývá vždy ta těžší. Ono je to dost relativní. Pokud je správná, osud pomůže a pak nemusí být až tak těžká. Je jednodušší nedělat nic - to ano :D

Také nesouhlasím s tím, že existuje dobro a zlo. To je jen náš subjektivní pocit pro cokoliv. Proto se špatně rozeznává. Protože to neexistuje. Je to relativní vzhledem ke každé bytosti. Kdyby všichni vykonávali dobro, pak by ho nevykonával nikdo. Proto nemůže jedno bez druhého existovat. Mnohem přesnější by byla rovnováha a nerovnováha.

Lidé jsou k sobě zlí, protože jsou slepí, omezení a nechtějí vidět pravdu. Jsou fixováni ve svých pravdách, které až tak pravdivé nejsou a tvrdě se za ně budou bít, jako malé děti. Při čemž sebeuvědomění je první krok k pochopení.

Ale to je zase můj názor, ze kterého si každý, po dlouhém zamyšlení a analýze, může odnést, co chce. :)

4 Calwen Calwen | Web | 14. června 2015 v 13:59 | Reagovat

Správná cesta bývá většinou ta těžší, protože je jednodušší nevyvíjet se a přehlížet vše kolem sebe. Život je o zkouškách (kdy se střetáváme s tím, co nám přijde zlé).  A právě v tom je zlo a dobro. I kdyby každý dělal jen to dobré, nikdy nebude jen dobro, protože každý považuje za dobré něco jiného. Ale každý z nás si musí vybrat jednu stranu. Stejně, jako nemůže být nikdo živý a mrtvý naráz. V podstatě je zlé vše, čím někomu ubližujeme, někdy se tomu ale nedá vyhnout a tím také vznikají zkoušky. Žijeme v duálním světě :).

Věřím, že si každý člověk volí svůj život sám, podle toho, co jeho duše potřebuje a někteří se k tomu po narození otočí zády pod tlakem společnosti, ale to je na dlouhé povídání :)……..

Samozřejmě nikomu nenutím svoje názory, je každého věc čemu věří a jaký má na co názor :).

5 Alfa Alfa | E-mail | Web | 14. června 2015 v 15:22 | Reagovat

[4]: Souhlasím s tím, že si člověk, tedy spíš jeho podstata či duše, vybírá svůj život dopředu a že se k tomu člověk otáčí zády pod tlakem společnosti. Tak to opravdu je :)

Na svém blogu právě popisuji jak jsem tento svůj "osud", či jak to nazvat, přijal a vydal se po této cestě i přes to, že jsem často zmítán tlaky společnosti, ale i spoustou jiných věcí, které z nás dělají lidi.

Přesto mám přístup ke všem věcem přistupovat z různých úhlů pohledu a hledat mezitím vazby a vztahy bez ohledu na to, jaký k těmto věcem společnost aktuálně zaujímá vztah. :)

Troufám si říci, že jsem již daleko v poznání, přesto toho je hodně k prozkoumání a spousta k učení. Ale je to hezká cesta, která nepřestává překvapovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama